Blog stworzyliśmy w kreatorze WebWave.

Zobacz także:

kontakt

Dostawca jednej z najpopularniejszych platform streamingowych zakazał gier zbudowanych w oparciu o technologię blockchain i umożliwiających wymianę kryptowalut lub NFT. Mowa o Valve, twórcach Steama.

 

Blockchain? Nie na Steamie

18 października 2021

co w branży piszczy?

Co ciekawe, Valve zakazało umieszczania w grach przedmiotów z realną wartością, a jednocześnie wciąż zezwala na handel wirtualnymi przedmiotami pomiędzy użytkownikami platformy, pobierając prowizję za każdą transakcję.

 

Według serwisu Engadget reguła zakazująca tych praktyk została dodana do polityki platformy Steam po 6 października. Studio SpacePirate Games, twórcy gry Age of Rust, w której gracze mogą być nagradzani tokenami NFT, zauważyło tę zmianę jako pierwsze i zapowiedziało przejście na inną platformę.

 

Źródło: https://www.engadget.com/steam-ban-cryptocurrency-nft-trading-blockchain-valve-165038811.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly90LmNvLw&guce_referrer_sig=AQAAAMAcAD_MQHFHIN6QqQgvG84zPN8wuptBtlDV1KLIKB2xDXibx_NSM2Q4vfQEZJDKtMvviPpaa4MfJMWGBtlZRT2fHJDQlxC3MoZFIIwFe3AJjLRnz4RB37CMm1SlaSYOfglfE2wDdH8GCHFWyoaz3mUIr4t1CM6Y__ex46vW2uX0