Blog stworzyliśmy w kreatorze WebWave.

Zobacz także:

kontakt

Jesteśmy kilkuosobowym zespołem adwokatów i radców prawnych z Kancelarii Adwokackiej Pałucki & Szkutnik. W gry gramy rzadziej niż byśmy tego chcieli (obiecujemy poprawę!), choć wiemy czym są rankedy w LoLu, jaki gatunek reprezentuje seria Civilization oraz w jakiej grze musimy wycisnąć z siebie siódme poty, aby opanować sterowanie miniaturowym samolotem. Od dawna bacznie przyglądamy się rozwojowi branży gamedev. Uważamy, że nasze doświadczenie i wiedzę z różnych dziedzin prawa możemy wykorzystać do tego, aby pomóc Wam - twórcom gier oraz Waszym przedsiębiorstwom.

 

Teksty powinny (a przynajmniej mamy taką nadzieję) zaciekawić osoby odpowiadająca za różne procesy i elementy, finalnie składające się na grę komputerową, mobilną czy na konsole. Poruszamy tematy z obszaru formułowania różnego typu umów (które spędzają sen z powiek wydawcom), ochrony danych osobowych, własności intelektualnej czy prawnych aspektów zatrudniania w branży. Piszemy tak prosto, jak potrafimy. Bez paremii prawniczych, suchego cytowania zawiłych przepisów i przywoływania kilkuset stronicowych aktów prawnych.

 

Ten blog ma być miejscem, do którego się chętnie wraca, aby zasięgnąć informacji. Dlatego liczymy na to, że Wy - czytelnicy - pomożecie nam w jego tworzeniu. W zakładce kontakt znajduje się formularz, dzięki któremu możecie podesłać nam propozycje nowych tematów, o których chcielibyście czytać. Podrzućcie case'y z własnego podwórka, opiszcie problemy, z jakimi się mierzycie, a my postaramy się pomóc i wykorzystać to do stworzenia artykułów, które następnie będą pomocą dla innych.

Autorzy

Niebawem się zaprezentujemy!